סיפורים שנשארים


סיפורים שנשארים

כששואלים אותי מתי הייתי רוצה להיוולד, אם הייתה ניתנת בידי זכות הבחירה, אני תמיד עונה שסוף שנות ה- 40 בואכה 50 נראים לי כמו תקופה מעניינת לגדול בה.

כן, כזאת אני. טיפוס נוסטלגי. בשעה שכולם שועטים עם הקדמה, נדמה שאני הולכת נגד הזרם, מנסה בכל כוחי לשמר עוד קצת את מה שהיה כאן פעם, טרום עידן המחשב, הסלולר ושאר מרעין בישין שהביאה עמה המאה ה- 21. אז נכון, באמת התייעלנו בהרבה מאוד מובנים עם השנים, אבל עדיין, בעיני, פעם היה פה יותר טוב. הרבה הרבה יותר טוב.

אני אוהבת להקשיב לסיפורי הוותיקים שהקימו את הארץ הזאת, על כמה היה קשה כאן אז, באותם הימים, ועד כמה הם היו נחושים להצליח, פטריוטים, ערכיים.....ואני מביטה בהם במבט מלא הערצה וחולמת בהקיץ......

אני עצמי נולדתי כאן בשלהי שנות ה- 60, סוף שנת 1969 ליתר דיוק. גם אז עוד לא היו לנו כל ה"פינוקים" שיש לנו היום. אבל מה שכן היה לנו היה נפלא וחד פעמי ובלתי נשכח – משחקי מחבואים, תופסת, קלאס, דג מלוח, טלפון ציבורי על אסימונים, ארטיק וניל מצופה שוקולד בקיץ חמסיני של 30 מעלות, יוגורט משמש וגלידה בקופסת קרטון שהיינו אוהבים ליישר כל הזמן. הכי זוכרת את התסכיתים שאליהם התמסרתי מדי יום, ב"תוכנית לאם ולילד", ואחר כך "לבת, לבן ולמי שמתעניין"...ואני התעניינתי, מאוד. טקס שהחל כל יום ב- 14:10 בדיוק, ואוי למי שהיה מפריע. 

עם השנים הפכה הכמיהה הנוסטלגית הזו לחלק בלתי נפרד ממני, וגיליתי שהדברים שהכי נהניתי לכתוב עליהם במסגרת הירחון שלי "חיים בעמק", היו הסיפורים אישיים של ותיקי הישוב. אם נוסיף לזה את העובדה שאני עצמי דור שלישי לניצולי שואה, זה היה רק טבעי שבסופו של דבר זה יקרום עור וגידים ויהפוך לעיסוק נוסף שלי – כתיבת אוטוביוגרפיות וספרי זיכרון והנצחה. 

האפשרויות הן רבות – אם בכתבה, בספר מודפס, דיגיטלי, או בסיפור מוקלט, הכל נתון לבחירתכם, בהתאם לרצונכם, לזמן שאתם מעוניינים להקציב וכמובן לתקציב.

אז אם אתם בנים או נכדים לוותיקי היישוב ורוצים להעניק להם מתנה נפלאה וייחודית, או אם יש לכם עצמכם סיפור מעניין לספר או זיכרונות לשמר, אני כאן עבורכם, מוכנה ומזומנה, להקשיב בסבלנות, לכתוב ברגישות, להקליט ולסייע לכם להעביר זאת לדורות הבאים, כדי שגם הם יזכרו שפעם היה פה ממש מעניין.

קטע מסיפורה של שרה טבק - ניצולת שואה.pdf

סיפורי ותיקים מאת גלית בצלאל_כתבות שפורסמו בירחון חיים בעמק.pdf

מחכה לכם באהבה,

גלית

 לפגישת היכרות ללא עלות – לחצו כאן